Ülkem, kentim, semtim: Kent ve su…

Ali Rıza Avcan

Aydın Birlikteliği Vakfı‘nın bu yıl düzenlediği Aydın Köymen 5. Fotoğraf Yarışması‘nın başlığı “Ülkem, Kentim, Semtim: Kent ve Su” olarak belirlenmiş, 16 Şubat 2021 tarihinde başlayıp 21 Mayıs 2021 tarihinde sonuçlanan yarışmanın sonuçları 14 Haziran 2021 tarihinde açıklanmıştı.

Aynı zamanda Mülkiyeliler Birliği, Ankara Fotoğraf Sanatı Derneği, Çankaya Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından da desteklenen bu yarışmanın jürisinde Prof. Dr. İlhan Tekeli, Selcen Korkmaz (Çankaya Belediyesi), Koray Olşen (Ankara Fotoğraf Sanatı Derneği), Sare Güneş (Televizyon Yapımcısı) ve Hüseyin Türk (Fotoğrafçı) bulunmaktaydı.

Bu yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü olan fotoğraflarla sergilemeye değer bulunan 20 güzel fotoğrafı sizlerle paylaşmak isterim.

Birincilik Ödülü – Hacı Emre Polat – Midye Toplamak – Türkiye – İzmir
İkincilik Ödülü: Serdar Aydın – İmdat – Yozgat
Üçüncülük Ödülü: Adnan Demir – Yardım – Kocaeli

Sergilemeye Değer Bulunanlar

Aytül Akbaş – Kentim – Kocaeli
Ekrem Şahin – Sular Altında – Antalya
Ekrem Şahin – Batık Köy – Antalya
Fuat Yetkin – Su Baskını – Malatya
Gürhan Şahin – Su – İstanbul
Halit Kartal – Su Oyunları – İstanbul
İsmail Hakkı Kubilay – Evlere Su – İstanbul
Mehmet Palta – Flamingo – Kayseri
Melih Erşahin – Son Durak – İstanbul
Muzaffer Murat İlhan – Kamyon – Denizli
Ömer Sarıtaş – İnsan Gücü – Afyon
Ramazan Çırakoğlu – İsraf Etme – Kayseri
Salih Kuş – Camide – Bursa
Sebahattin Özveren – Nöbetçi – İstanbul
Sebahattin Özveren – Yüzücüler – İstanbul
Serdar Aydın – Kent, Su ve Kuşlar – Yozgat
Seyit Konyalı – Yılan ve Çocuk – Konya
Seyit Konyalı – Köprü – Konya
Sezai Özaltın – Yelken – İstanbul
Sezai Özaltın – Oyun – İstanbul

Can yoldaşım…

2018 yılı içinde Seferihisar Belediyesi, Seferihisar Kent Konseyi ve Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği tarafından düzenlenen “Can Yoldaşım Şenliği Ulusal Fotoğraf Yarışması“nda ödül kazanan 12 güzel fotoğrafı sizlerle paylaşmak isteriz.

001
Birincilik Ödülü – Oğuz İpçi – “Şevkat

002
İkincilik Ödülü – Musa Talaşlı – “Hayvan sevgisi

003
Üçüncülük Ödülü – Ahmet Mücen – “Dost

004
Mansiyon – Hakan Yaralı – “Nine ve kedisi

005
Mansiyon – Süleyman Ülker – “Terzi, sevgi

006
Mansiyon – Kayhan Güç – “Köpek

007
Mansiyon – Alper Tüydeş – “Adem Yaren Leylek

009
Mansiyon – Gürkan Öztürk – “Dost eli

010
Mansiyon – Nazmi Çaykara – “Dostluk

011
Mansiyon – Emel Oğuz Atasoy – “Oyun

012
Mansiyon – Emrah Yorulmaz – “Umut

008
Mansiyon – Emre Akıllı – “Şarkılar seni söyler

Sokağın rengi…

2018 yılı içinde Çağın Göz Hastanesi tarafından düzenlenip ana teması “Sokağın Rengi” olarak belirlenen 7. Fotoğraf Yarışmasında ödül kazanan ve sergilemeye değer bulunan 46 adet güzel fotoğrafı sizlerle paylaşmak istiyoruz. 

001
Birincilik Ödülü – Ayşegül Yılmaz – “Salıncak

002
İkincilik Ödülü – Oya Akkul – “Göz nasıl görürse

003
Üçüncülük Ödülü – Serkan Tekin – “Simitçi

004
Mansiyon – Salim Şimşek – “Eski evimiz

005
Mansiyon – Zehra Çöplü – “Sokak

006
Mansiyon – Nurşen Coşar – “Gece

007
Sergileme – Başak Karsavuran – “Alışveriş

008
Sergileme – Mustafa Güral – “Arka sokak

009
Sergileme – Bilal Eskioğlu – “Çocuklar

010
Sergileme – Ali Hakan İlban – “Teneke

011
Sergileme – Cemal Sepici – “Oyun

012
Sergileme – Celal Erdem – “Topce

013
Sergileme – Serkan Daldal – “Yalnız

014
Sergileme – Ömer Şahin – “Mutluluk

015
Sergileme – Ahmet Zeki Okur – “Bayrak

016
Sergileme – Musa Talaşlı – “Sokaktaki hareketlilik

017
Sergileme – Caner Başer – “İstiklal Caddesi

018
Sergileme – Hasan Uçar – “Simit

019
Sergileme – Oğuz İpçi – “Sokaklar

020
Sergileme – Veysel Kaya – “Nizam

021
Sergileme – Hazım Engin – “Kızak

022
Sergileme – Hazım Engin – “Kepçeler

023
Sergileme – Mürsel Yağcıoğlu – “Gol

024
Sergileme – Mehmet Yasa – “İrme

025
Sergileme – Yusuf Eminoğlu – “Nostaljik tramvay

026
Sergileme – Uğur Çimen – “Mavi

027
Sergileme – Nurşen Çoşar – “İyilik

028
Sergileme – Mehmet Karaman – “Sanat Sokağı

029
Sergileme – Yılmaz Karaca – “Sokağın rengi

030
Sergileme – Enver Aydın – “Hareket vakti

031
Sergileme – Enver Aydın – “Ey özgürlük

032
Sergileme – Mehmet Özçelik – “Gölge oyunları

033
Sergileme – Sadık Can – “Takla

034
Sergileme – Erkan Vural – “Sokak

035
Sergileme – Levent Kuey – “Reflections

036
Sergileme – Emine Sezgin – “Balon

037
Sergileme – Murat Bakmaz – “Rüzgar

038
Sergileme – Murat Bakmaz – “Ateş başı

039
Sergileme – Özensel Aksu – “Sokağın rengi

040
Sergileme – Ayda Aytan – “Kadın

041
Sergileme – Alp Yetimoğlu – “Renk ve gölge” 

042
Sergileme – Murat Şahin – “Kaplan

043
Sergileme – Furkan Dere – “Otobüs insan

044
Sergileme – Burhan Erzincan – “Gece ve kadın

045
Sergileme – Reyhan Türk – “Çocukluk

046
Sergileme – Rojda Çelik – “Sohbetin rengi

Güler Ertan 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması fotoğrafları (3)

Geçtiğimiz Salı ve Perşembe günleri paylaştığımız Büyükçekmece Belediyesi Güler Ertan 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda ödül kazanan ve sergilemeye değer bulunan güzel fotoğrafları paylaşmaya devam ediyoruz.  Pazar günü keyfine keyif katması dileğiyle…

054
Sergileme – Manash Das – Hindistan – “Red Rosi

055
Sergileme / Soheil Zandazar – İran – “Crossing the intersection

056
Sergileme – Barun Rajgarai  – Hindistan – “Karam Dance

057
Sergileme – Onur Aksoy – Türkiye – “Dansçılar

058
Sergileme – Onur Aksoy – Türkiye – “Hareket

059
Sergileme – Ön Egemen – Türkiye – “Mavili dans

060
Sergileme – Tuncay Demir – Türkiye – “Rengarenk

061
Sergileme – Sema Demirkol – Türkiye – “Sal

062
Sergileme – Selma Demirkol – Türkiye

063
Sergileme – Ali Rıza İzgi – Türkiye – “Samba

064
Sergileme – Filiz Gürsu – Türkiye – “Efeler

065
Sergileme – Ersay Özkara – Türkiye – “Çiçekci kadın

066
Sergileme – Nazire Avlar – Türkiye – “The endless

067
Sergileme – Pedro Luis Ajuriaguerra Saiz – İspanya – “Niemeyer City

068
Sergileme – Derya Arıkan – Türkiye – “Hayatın içinden

069
Sergileme – Mehmet Sümer – Türkiye – “Küçük çoban

070
Sergileme – Rashad Mehdiyev – Azerbaycan – “Dance

071
Sergileme – Osman Berker Gümüş – Türkiye – “Horon

072
Sergileme – Seyed Mohammad Javad Sadri – İran – “Bowing

073
Sergileme – Sudipta Ghosh / Hindistan – “Through Birds Eye

074
Sergileme – Sudipta Ghosh – Hindistan – “Winter Morning”

Güler Ertan 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması fotoğrafları (2)

Geçtiğimiz Salı günü başladığımız, Büyükçekmece Belediyesi Güler Ertan 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda ödül kazanan ve sergilemeye değer bulunan güzel fotoğrafları paylaşmaya devam ediyoruz.  Keyifli bir göz şöleni olması dileğiyle…

025
FIAP Mansiyon OM – Amin  Zamzam – İran – “Deep out

026
FIAP Mansiyon OM – Ali Rıza Demir – Türkiye – “Mechanics

027
FIAP Mansiyon OM – Quoc Nguyen Linh Vinh – Vietnam – “Best friend

028
Sergileme – Erdal  Türkoğlu – Türkiye – “Kuşçu

029
Sergileme – Erdal  Türkoğlu – Türkiye – “Ali Aslan

030
Sergileme – Esengül Yavuz – Türkiye – “Hamak

031
Sergileme – Esengül Yavuz – Türkiye – “Dans

032
Sergileme – Oğuz Miraç Sönmez – Türkiye – “Butterfly of Hades

033
Sergileme – Oğuz Miraç Sönmez – Türkiye – “Circles

034
Sergileme – Oğuz Miraç Sönmez /-Türkiye – “Dance

035
Sergileme – Alahattin Kanlıoğlu – Türkiye -“Sokakta dans

036
Sergileme – Can Kalaoğlu – Türkiye – “Penceredeki çocuklar

037
Sergileme – Abdurrahman Çetin – Türkiye – “İp ruloları

038
Sergileme – Kadir Tezel – Türkiye – “Sohbet

039
Sergileme – Eser Göçmez – Türkiye – “Bulgur

040
Sergileme – Emre Bostanoğlu – Türkiye – “Dua

041
Sergileme – Emre Bostanoğlu – Türkiye – “Balık çiftliği

042
Sergileme – Emre Bostanoğlu – Türkiye – “Folklor

043
Sergileme – Mehmet  Çakır – Türkiye – “Pencerede

044
Sergileme – Musa Talaşlı – Türkiye – “Sürü ve çoban

045
Sergileme – Caner Başer – Türkiye – “Oyun parkı

046
Sergileme – Cihan Karaca – Türkiye – “Camel wrestling

047
Sergileme – Hasan Hulki Muradi – Türkiye – “Tennure dansı

048
Sergileme – Fatma Salt – Türkiye – “Mavi

049
Sergileme – Saeed Arabzadeh – İran – “The darkness

050
Sergileme – Ahmet Fatih Sönmez – Türkiye – “Diyojen

051
Sergileme – Huu Hung Truong – Vietnam – “Dancers

052
Sergileme – Yasin Mortaş – Türkiye – “Dans

053
Sergileme – Ümmü Kandilcioğlu – Türkiye – “Merak

Güler Ertan 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması fotoğrafları (1)

Bugün sizlerle, Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen Güler Ertan 9. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda ödül kazanan ve sergileme değer bulunan 24 güzel fotoğrafı paylaşıyoruz.

Keyifli bir göz şöleni olması dileğiyle…

001
1. FİAP Altın Madalya D – Oğuz Miraç Sönmez – “Dance

002
1. FİAP Altın Madalya OC – Andi Abdul Halil – Endonezya -“The Best Friend”

003
1. FİAP Altın Madalya M – Mir Kian Roshannia – İran – “Opposite

004
2. FİAP Gümüş Madalya D – Huu Hung Troung – Vietnam – “Dance

005
2. FİAP Gümüş Madalya OC – Muharrem Ünal – Türkiye – “Geierlay Bridge

006
2. FIAP Gümüş Madalya OM – Pedro Luis Ajuriaguerra Saiz – İspanya – “Walking to the future city

007
3. FIAP Bronz Madalya-D – Ahmet Fatih Sönmez – Türkiye – “Danseden kız

008
3. FIAP Bronz Madalya-OC – Faruk Gamlıoğlu – Türkiye – “Bilardo

009
3. FIAP Bronz Madalya-OM – Emel Güley – Türkiye – “Freedom

010
FIAP Mansiyon-D – Galip Çetiner – Türkiye  – “Bang!

011
FIAP Mansiyon-D – Süleyman Kaplan – Kıbrıs – “Dans engel tanımaz

012
FIAP Mansiyon-D – Çiğdem Ürel – Türkiye – “Bale

013
FIAP Mansiyon-D – Özge Ergin / Türkiye – “Kırmızı

014
FIAP Mansiyon-D – Asoke Ghosh – Hindistan – “Sand Dunes Danver

015
FIAP Mansiyon-D – Alexandrino Lei Airosa – Macau – “Lei bali fire dance

016
FIAP Mansiyon-OC – Kumral Kepkep – Türkiye – “Feeding the Cats

017
FİAP Mansiyon OC – Quang Le Nhat – Vietmam – “Pray

018
FIAP Mansiyon OC / DrRManab Kumar Santra _ Hindistan – “White Soul

019
FIAP Mansiyon OC – Mehdi Rouhi – İran  – “Fanfare

020
FIAP Mansiyon OC / Shantimoy Banerjee – Hindistan –  “Red Munia

021
FIAP Mansiyon OC – Simon Rebula – Slovenya – “Fighting

022
FIAP Mansiyon OM – Yüksel Açıkgöz – Türkiye – “Spring

023
FIAP Mansiyon OM – Mustafa Güloğlu – Türkiye – “Kilit

024
FIAP Mansiyon OM – Laki Krisztina – Macaristan – “Dolorous

Sarı kareler…

Vakıf Emeklilik 6. kez düzenlenen fotoğraf yarışmasının bu yılki teması “Sarı kareler” idi. 

Bu yarışma sonucunda ödül kazanan ve sergilemeye değer bulunan toplam 36 “sarılı” kare gerçekten çok güzel görüntüleri, yaratıcı tasarımları içeriyor…

Keyifli seyirler dileğiyle… 

001
Birincilik Ödülü – Muhammed Şuayp Oral – “Sarı Kaya

002
İkincilik Ödülü – Serkan Daldal – “Balıkçı

003
Üçüncülük Ödülü – İhsan Korkut – “Sarı toz bulutu

004
Mansiyon – Yücel Çetin – “Taşıyıcı

005
Mansiyon – Emine Sezgin – “Papağan

006
Mansiyon – Ceren Yağcıoğlu – “Kuvercin

007
Sergileme – Utku Çetin – “Yüzen ördek

008
Sergileme – Esengül Yavuz – “Sarı havlu

009
Sergileme – İsmail İkiz – “Otopark

010
Sergileme – Özlem Gün Bingöl – “Limonatacı kız

011
Sergileme – Murat İbranoğlu – “Balon

012
Sergileme – Gökalp Bilici – “Kerpiç

013
Sergileme – Arzu İbranoğlu – “Eğlenmek

014
Sergileme – İbrahim Aysündü – “Cami

015
Sergileme – Murat Akgün – “Çiçekçi

016
Sergileme – Murat Akgün – “Borular

017
Sergileme – Musa Talaşlı – “Sonbahar

018
Sergileme – İsmet Danyeli – “Eski

019
Sergileme – Zehra Çöplü – “Niagara

020
Sergileme – Servet Çınar – “Köprü

021
Sergileme – Özkan Bilgin – “Sarı saçlar

022
Sergileme – Nuri Çorbacıoğlu – “Katip

023
Sergileme – Adem Yener – “Yerel yaşam

024
Sergileme – Oğuzhan Hacısalihoğlu – “Sisler

025
Sergileme – Ceyda Arslan – “Kartopu

026
Sergileme – Özkan Olcay – “Sulama”

027
Sergileme – Kemal Türk – “Kuş cenneti

028
Sergileme – Seyit Halit Demir Özer – “Sarı damlalar

029
Sergileme – Emir Bağcı – “Çoban ateşi

030
Sergileme – Bülent Şelli – “Crinoid

031
Sergileme – Cihan Barış Budak – “Boyacı

032
Sergileme – Tevfik Ekici – “Kuğu gölü

033
Sergileme – Huriye Cingöz – “Salyangoz

034
Sergileme – Meral Yeşilçiçek – “Emekçi nene

035
Sergileme – Özlem Demir – “Saman

036
Sergileme – Marina Bulduk – “Sarı oje

Alanya Belediyesi 14. Ulusal Fotoğraf Yarışması

Alanya Belediyesi’nin fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını desteklemek, güncel eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamına canlılık kazandırmak ve buna bağlı olarak fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak, gerektiğinde uluslararası platformda Alanya’yı ve Türkiye’yi temsil edecek nitelikte fotoğraf sergileri oluşturmak, sunumlar ve sosyal medya aracılığı ile tanıtım yapmak amacıyla düzenlediği 14. ulusal fotoğraf yarışmasında ödül kazanan ve sergileme değer bulunan toplam 29 güzel fotoğrafı sizlerle paylaşıyoruz.

001
Birincilik Ödülü (Dijital) – Mehmet Fakioğlu – “Gemi turizmi, Alanya

002
Birincilik Ödülü (Dijital) – Selman Korkmaz – “Alanya akşamı

003
Birincilik Ödülü (Dijital) – Haluk Sargın – “Gün batımı

004
Sergileme – Nejla Özarslan – “Balıkçı

005
Sergileme – Özgür Şahin – “Alanya

006
Sergileme – Ahmet Çetintaş – “Sahil

007
Sergileme – Tolga Bölükbaşıoğlu – “Alanya sahil

008
Sergileme – Tolga Bölükbaşıoğlu – “Tek başına

009
Sergileme – Tolga Bölükbaşıoğlu – “Günbatımı

010
Sergileme – Esra Türkdönmez – “Ters lale

011
Sergileme – Ömer Kara – “Yayla evi

012
Sergileme – Alev Özcan – “Kumsal

013
Sergileme – Alev Özcan – “Yeşil cennet

014
Sergileme – Mustafa Gümüş – “Köprü

015
Sergileme – Ömer Hakan Pınar -“Kıyı

016
Sergileme – Mehmet Fakıoğlu – “Rastgele Alanya

017
Sergileme – Halil İbrahim Kahya – “Bera kumsal

018
Sergileme – Halil İbrahim Kahya – “İskele

019
Sergileme – Ahmet Elhan – “Kuş bakışı

020
Sergileme – Ahmet Elhan – “Mavi saatler

021
Sergileme – Doğan Çetinkaya – “Sahil

022
Sergileme – Doğan Çetinkaya – “Yağlı direk

023
Sergileme – Mehmet Özgür Gündeşlioğlu – “Tatilden yansımalar

024
Sergileme – Mehmet Özgür Gündeşlioğlu – “Manzaraya yukardan bakmak

025
Sergileme – Özgür Yeşildağ – “Sapadere

026
Sergileme – Nuri Can – “Yanılsama

027
Sergileme – Haluk Sargın – “Deniz feneri

028
Sergileme – Haluk Sargın – “Tersane

029
Sergileme – Hanife Ersoy – “Kız evi

Nallıhan kuş cenneti

Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) tarafından düzenlenen “Nallıhan Kuş Cenneti” konulu 5. Foto Safari Fotoğraf Yarışması kapsamında ödül kazanan ya da sergilemeye değer bulunan toplam 50 güzel fotoğrafı sizlerle paylaşmak isteriz.

001
Birincilik Ödülü – Murat Demirtaş – “İbibik

002
İkincilik Ödülü – Murat Demirtaş – “İspinoz

003
Üçüncülük Ödülü – Ramiz Aksoy – “Tepeler ve samanyolu

004
Mansiyon – Ümmi Kandilcioğlu – “Sulama zamanı

005
Mansiyon – Murat Demirtaş – “Kukumav

006
Mansiyon – Murat Demirtaş – “Kukumav

007
Mansiyon – Filiz Köprülü – “Gizli detaylar

008
Mansiyon – Mert Yaldız – “Huzur

009
Sergileme – Ercan Kurtdere – “Kuraklık

010
Sergileme – Ömer Şahin – “Angut

011
Sergileme – Kenan Talas – “Bahadır

012
Sergileme – Halit Küzenk – “Gözler

013
Sergileme – Halit Küzenk – “Gecenin gözleri

014
Sergileme – Nazım Tetik – “Utangaç balıkçıl

015
Sergileme – Ayfer Tosun – “Uyanış”

016
Sergileme – Şenol Uzunoğlu – “Angıt, su

017
Sergileme – Şenol Uzunoğlu – “Çapkın

018
Sergileme – Şermin Beşir – “Sinek

019
Sergileme – Hasan Özcan – “Günbatımı

020
Sergileme – Aynur Dıvarcı – “Arı

021
Sergileme – Aynur Dıvarcı – “Örümcek

022
Sergileme – Deran Atabey – “Yalı çapkını

023
Sergileme – Deran Atabey – “Postmodern balya

024
Sergileme – Kadir Yılmaz – “Çakalın bakışı

025
Sergileme – Mehmet Öztürk – “Tepeli toygar

026
Sergileme – Feride Alemdaroğlu – “Asma köprü

027
Sergileme – İsmail Kılıç – “Sincap

028
Sergileme – Haydar Bayat – “Manzara

029
Sergileme – Gonca Soysal – “Siluetler

030
Sergileme – Hasan Olum – “Angıt ailesi

031
Sergileme – Filiz Köprülü – “Sırt

032
Sergileme – Selami Oral – “İkram

033
Sergileme – Selami Oral – “Kelebek

034
Sergileme – Mehmet Özcan – “Gelengi

035
Sergileme – Mehmet Özcan – “Gri balıkçıl

036
Sergileme – Mert Yaldız – “Dalış

037
Sergileme – Adnan Bozkurt – “Akbalıkçıl

038
Sergileme – İzzet Durmaz – “Gri balıkçıl

039
Sergileme – Bayhan Kaplangiray – “Küçük akbalıkçıl

040
Sergileme – Bayhan Kaplangiray – “Suda fotoğraf

041
Sergileme – Elif Yavuz – “Kukumav

042
Sergileme – Ogün Aydın – “Cılıbıt

043
Sergileme – Ogün Aydın – “Bülbül

044
Sergileme – Ünsal Yılmazer – “Gece

045
Sergileme – Ünsal Yılmazer – “Karabatak

046
Sergileme – Cenk Polat – “Kara leylek

047
Sergileme – Cenk Polat – “Gökdoğan

048
Sergileme – Cenk Polat – “Gökdoğan

049
Sergileme – Adnan Menevşe – “Kuzey

050
Sergileme – Adnan Menevşe – “Kuzey

Tam o an!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş. tarafından düzenlenen “Tam O An” Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın amacı, yarışma ile ilgili şartnamede “Doğu Ekspresi güzergâhı (Ankara-Kars) üzerinde, Doğu Ekspresi’nin bireysel ve toplumsal önemini fotoğraf sanatının etkileyici dilinden faydalanarak, bu konudaki toplumsal bakışı sanatla buluşturarak anlatmayı hedeflemektedir.” şeklinde ifade edilmiş.

Ankara-Kars arasında çalışan ve son zamanlarda bu ekspresle yapılan yolculuklara katılmanın bir moda haline geldiği Doğu Ekspresi’nden, Nazım Hikmet’in “Memleketimden İnsan Manzaraları” isimli uzun şiirindeki o güzel insanları anımsatacak şekilde yüz, yer, mekan ve durum fotoğraflarının katıldığı bu yarışmada ödül kazanan ve sergileme değer bulunan toplam 42 güzel fotoğrafı sizlerle paylaşmak isteriz.

001
Birincilik Ödülü – Murat Tok

002
İkincilik Ödülü – Yücel Çetin – “Kar Beyazı

003
Üçüncülük Ödülü – Özgen Beşli – “Meçhulden gelen tren

004
Mansiyon – Murat Yılmaz – “Aile

005
Mansiyon – Ümmü Kandilcioğlu – “İniş zamanı

006
Mansiyon – Burak Kaynakoğlu – “Dere

007
Sergileme – Murat Yılmaz – “İstasyon

008
Sergileme – Veli Dölek – “Trende günbatımı

009
Sergileme – Tarık Kara – “Yansıma tren

010
Sergileme – Hakan Yaralı – “Namazda” (Nasıl bir kıble ise bu?)

011
Sergileme – Cüneyt Çelik – “Pasinler

012
Sergileme – Cüneyt Çelik – “Sohbet

013
Sergileme – Tuna Özata – “Issız yollar

014
Sergileme – Hazım Engin – “Sarıkamış

015
Sergileme – Abdullah Özdemir – “Dumanlı

016
Sergileme – Uğur Çimen – “Erzincan

017
Sergileme – Mustafa Hasöksüz – “Yıllar sonra

018
Sergileme – Yasin Çetin – “Uğurlama

019
Sergileme – Ceyda Arslan – “Sis

020
Sergileme – Erkan Baldan – “Keyifli yollar

021
Sergileme – Mustafa Tiryakioğlu – “Karlı dağlar

022
Sergileme – Üsame Aytaç – “Emek

023
Sergileme – Alev Özcan – “Ray

024
Sergileme – Ahmet Harmancı – “Yeşil yol

025
Sergileme – Veli İşisağ – “Gece, tren ve yolcu

026
Sergileme – Özgen Beşli – “Mücadele

027
Sergileme – Sinan Bağ – “Kıvrıla kıvrıla

028
Sergileme – Feride Alemdaroğlu – “Rüya yolculuk

029
Sergileme – Burhan Özdemir – “Kalabalıklar

030
Sergileme – Turan Sezer – “Ayyıldız

031
Sergileme – Fatih Tezcan – “Kırmızı

032
Sergileme – Osman Merdan – “Hareket saati

033
Sergileme – Saffet Azak – “Koridorda seyir

034
Sergileme – Alper Yüce – “Kahvaltı

035
Sergileme – Gülsen Salman – “Tren geliyor

036
Sergileme – Barış Bozkaya – “Kış

037
Sergileme – Sevim Arslan

038
Sergileme – Murat Tok

039
Sergileme – Mustafa Kamacı – “Makinist kahvaltısı

040
Sergileme – Doğan Karapınar – “Demirdağ

041
Sergileme – Atilla İşler – “Sessiz tren

042
Sergileme – Kansu Ekin Tanca – “İnsanca, çok insanca