EKİBİMİZ

Ali Rıza Avcan 1

Ali Rıza Avcan

1955, Ankara doğumlu. 1976, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Yüksek lisansını ve doktora çalışmalarını sosyal siyaset, iş hukuku ve kentleşme sorunları üzerine yaptı. 1977 yılından bu yana kamuda uzmanlık ve denetçilik, serbest olarak ‘bilgi’nin araştırılıp öğrenilmesi ve öğretilmesi, geliştirilip uygulanması anlamında araştırma, eğitim, iletişim, danışmanlık ve stratejik planlama alanlarında çalıştı.


Aslı Menekşe Odabaş Kırar Aslı Menekşe Odabaş Kırar

2008, Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Çevre Bilimleri anabilim dalında yaptı. Güneş Enerjisi Enstitüsü, Enerji Teknolojileri anabilim dalındaki doktora eğitimi ise halen devam etmektedir. 2010 yılından bu yana Seferihisar Belediyesi’nde önce AB İlişkileri ve Proje Birimi’nde uzman olarak çalışmış, 2014 yılından bu yana da Etüd Proje Müdürü olarak görev yapmaktadır. 2014 yılında JCI Türkiye TOYP 2014 Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik Kategorisi Türkiye Birincisi olarak seçilmiştir.


Burcu Taner Karatay Burcu Taner Karatay

30 Kasım 1983 yılında Antalya’da doğdu. Antalya’da Bademağacı İlköğretim Okulu ve Gazi Lisesi’ndeki eğitiminin ardından 2007 yılında da Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Genel Gazetecilik’te internet, yeni medya ve değişen gazetecilik pratikleri ile okur alışkanlıkları üzerine yüksek lisans yaptı. Bu dönemde ulusal ve uluslararası kongrelere bildiri sunumundan, editoryal kitap çalışmalarına makale katkılarına kadar çeşitli akademik faaliyetler içinde bulundu. 2007-2009 yılları arasında Ege Telgraf Gazetesi’nde başlayan ve Doğan Haber Ajansı, ardından Hürriyet Gazetesi ile devam eden muhabirlik yaşamında, Bianet gibi yerel basın konusunda çalışma yapan çeşitli mecralara da katkı yaptı. Bazı haberleri, çeşitli kurum ve kuruluşların düzenlediği mesleki yarışmalarda ödüle layık görüldü.  Bir dönem yönetim kurulu üyeliği de yaptığı Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi’nin yanı sıra, Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şubesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi.


Çağrı Gruşçu

Çağrı Gruşçu

İzmir doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü mezunu. İzmir Ticaret Odası Dış Ekonomik İlişkiler Müdürlüğü’nde ve Dışişleri Bakanlığı EXPO 2015 İzmir Genel Sekreterliği’nde uzman olarak çalıştı. Birleşmiş Milletler Habitat Projesi kapsamında Local Agenda 21 programına katıldı ve Yerel Gündem 21’de ulusal parlamentoda yer alarak İzmir’i temsil etti. Bu dönem içinde Yerel Gündem 21’in proje ortağı olarak EXPO 2015 İzmir Çalışma Grubu’nun Başkanlığını yapmış ve kurucu üyeliğini üstlenmiştir. Avrupa Konseyi ve Boğaziçi Üniversitesi tarafından düzenlenen Avrupa Siyaset Okulu’na katılarak Avrupa Kurumları ve Normları üzerine akademik çalışmalar gerçekleştirdi. Fransa’nın garantörlüğünde Uluslararası Sergiler Bürosu’nun (BIE) Türkiye’deki temsilcisi olarak görev yapmaktadır. İzmir Kent Konseyi bünyesinde 2010 – 2012 yılları arasında Turizm Çalışma Grubu Başkanlığı yaptı ve 2012 yılında İzmir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliğine seçilerek 3 yıl boyunca katılımcılık üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. 2015 yılında gerçekleştirilen İzmir Kent Konseyi 12. Olağan Genel Kurulu’nda İzmir Kent Konseyi Başkanı seçildi ve mevcut görevine devam etmektedir.


 

Ertuğrul BarkaErtuğrul Barka

1950,İzmir doğumlu. Ege Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur. 25 yıl görev yaptığı İzmir Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü’nde Sanayi Şube Müdürü ve Mahalli Çevre Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. İki dönem sözcülüğünü de yaptığı EGEÇEP Ege Çevre Ve Kültür Derneği’nin kurucularındandır. José Marti Küba Dostluk Derneği İzmir Şubesi Kurucu ikinci başkanı üyesi, Kurucularından olduğu Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin İzmir İl Yönetim kurulu üyesidir. 


hakan-kazim-taskiran

Hakan Kazım Taşkıran

Ressam, araştırmacı, matbaacı, sahaf ve yayıncı. 1966 İzmir doğumlu. İlk kişisel sergisini 1988 yılında İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde açmıştır. Resim dalında birçok ödülü bulunan sanatçının günümüze kadar dört kişisel sergisi açılmış, ayrıca birçok karma sergiye katılmıştır. 1993 yılında, daha sonra “Uluslararası” adını alacak olan Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) üyesi olmuştur. 1995/1996 yılında Tepekule Kitaplığı ile Tepekule Yayınları’nı kuran Taşkıran, 2000 yılında “Tepekule Tarih Yerel Tarih Araştırmaları Dergisi” isimli bir tarih dergisi yayımlamıştır. Kurduğu Tepekule Kitaplığı ile hazırlayıp yayınladığı “Kemeraltı’nın İzmir’i” isimli kitabı 2003 ve 2008 yıllarında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yarışmalarda “Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma” dalında katkı ödüllerini almıştır. 2010 Yılında Turgut Pura Vakfı’nın düzenlediği resim ve heykel yarışmasında jüri üyeliği yapan, 15. İzmir Kitap Fuarı’nda “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e İzmir Kartpostallarında Değişen İmajlar” başlıklı sunumu gerçekleştiren Hakan Kazım Taşkıran 2010 yılndan bu yana “SMYRNAİZMİR Şehir Araştırmaları Dergisi”ni yayınlamakta ve bu dergide İzmir’le tarihi hakkında makaleler yayınlanmaktadır.


 

 

Levent Tuna 01 Levent Tuna

1957, Söke doğumlu.  Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi AÖF Felsefe Bölümü mezunudur.2009-2014 yılları arası Söke Belediyesi Başkan Yardımcılığı ve Söke Kent Konseyi başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2009 yılından bu yana Söke Belediye Meclisi, 2014 yılından bu yana da Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliği görevlerini yürütmekte, Söke Belediyesine ait Lima Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nde yönetici olarak görev yapmaktadır.


 

Mihriban Yanı 2 Mihriban Yanık

Mimar, 1979 Fatih Eğitim Enstitüsü ve 1983, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu. 2009-2016 döneminde Konak Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürü olarak görev yapmış olup halen aynı belediyenin İmar Müdürlüğü’nde görev yapmaktadır.

 

 

Nizamettin Muhtar KaracaNizamettin Muhtar Karaca

1964 yılında İzmir’de doğdu. 1985’te Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. Halen İzmir’de yaşıyor.

 

 

 

 

nursin-altunay

Nurşin Altunay

1969, Almanya doğumlu, Mimar Sinan Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü’nde Türk Sanatı yüksek lisansını yaptı. İstanbul Üniversitesi Taşınabilir Kültür Varlıklarının Onarımı ve Koruması Bölümü’nde kayıtlı öğrenci olup, uzun yıllardır ekoloji mücadelesinin içinde yer almaktadır.

 

 

 


 

Salim Çetin

Salim Çetin

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Sırasıyla Karabağlar ve Konak belediyelerinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görev yapmıştır. Halen Konak Belediyesi Muhtarlık Hizmetleri Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

 

 

 

 

 


Seniye Nazik Işık

Seniye Nazik Işık

Karabağlar Kent Konseyi ve Eşit Yaşam Derneği Başkanı. Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrenciliği sırasında, yani 1970’lerin ikinci yarısından bu yana kadın çalışmaları içinde yer alan bir sivil toplumcu. kadına yönelik şiddetle mücadeleyle başladığı yerellik ve yerel siyaset çalışmalarını sürdürüyor. 2000’lerde Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin ‘Kadınlar için Yerel Siyaset Çalışma Grubu‘nun kurucuları ve 4 yıl boyunca çalışanları arasında yer aldı. Ev-eksenli çalışan kadınlarla yürüyerek gidebildiğin yerde örgütlenmeyi keşfetti. 12 yıl süren Sosyal Politika ve Planlama derslerinde Belediyelerin Stratejik Planlarına özel bir önem verdi. Kendi deyimiyle “İzmir’de yaşayan bir İzmirli”.